pátek 23. července 2021

DELL notebook, upgrade BIOSu

Za běžných okolností provedete upgrade BIOSu dvěma tradičními, možnými způsoby:

Buď na stránce https://dell.cz  kliknete na Technickou podporu -> Podpora produktů ... atd. , nebo si stáhnete ze stránky aplikaci Support Assist (aktuálně: https://downloads.dell.com/serviceability/catalog/SupportAssistInstaller.exe).

Na tom by ale nebylo zase až tak nic zvláštního. Dostal se mi však do ruky jeden notebook, který v obou zmíněných případech končil chybou, jako kdyby při upgradu nebyl připojen k 230V, nebo baterie nebyla zcela nabita. Nepomohlo ani stažení samotného *.exe souborů, který taktéž končil chybou. Restart nepomohl, dokonce ani odpojení baterie, spuštění naprázdno, ...

Jsou dvě možná řešení:

  • Stáhnete si Rufus  a připravíte flashku s freedosem na něj nahrajte aktualizační soubor. Restartujte Notebook  a nabootujte z flashky. Po té spusťte aktualizační soubor s parametrem /forceit . A dál už jen dáváte pokračovat.
    Jenže bohužel tohle mi asi v polovině také zhavarovalo.

  • Zkusil jsem tedy ještě zpátky do Windows, spustil jsem cmd (jako správce) a v něm spustil aktualizační soubor opět s parametrem /forceit . Tady to proběhlo okamžitě a okamžitě i bez dotazů zrestartovalo.


Žádné komentáře:

Okomentovat