úterý 22. září 2020

Windows 10 - Volitelné součásti - Instalace se nezdařila

Pokud potřebujete do svých Windows 10 nainstalovat volitelné součásti, které nejsou v základní instalaci Windows 10 Professional ( Nastavení -> Aplikace -> Volitelné součásti) a obdržíte hlášku jako já - Instalace se nezdařila, tak vám možná pomůže následující řešení problému. 


Celý problém u mě byl v tom, že v práci používáme WSUS, který pro tyto balíčky není zkonfigurován. Tohle se nechá obejít následujícím způsobem:

Spusťte mmc.exe a z menu Soubor vyberte Přidat nebo odebrat modul snap-in ...


Přidejte Editor objektů sásad skupinyNebudu zde popisovat každý krok přidávání a tak rovnou pokročmek tomu, co kde povolit.
Vyberte: Místní počítač - zásady -> Konfigurace počítače -> Šablony pro správu -> Systém. Zde vyberte položku Zadat nastavení pro instalaci volitelných součástí a opravu součástí. Já tuto volbu měl ve stavu Není nakonfigurováno. 

Objeví se vám následující okno, kde vyberete Povoleno a Stáhnout obsah pro správu ...Klikněte na Použít a OK.  Okno s politikami si můžete nechat otevřené a vyzkoušejme instalaci. Mně se tedy povedlo, instalace byla provedena. Doporučuji nastavení politiky Zadat nastavení pro instalaci volitelných součástí a opravu součástí vrátit do původního stavu. Proto jsme si nechali okno s politikami otevřené. 

A to je vše. Žádné komentáře:

Okomentovat